(پشتیبانی)

اگر اتفاق غیر منتظره‌ای رخ دهد , ما سعی خواهیم کرد تا هر چه زودتر مساله حل شود . بسیاری از سیستم‌های کنترل ما از راه دور قابل‌دسترسی هستند و امیدواریم بتوانیم بدون حضور , بسیاری از مسائل کنترل الکتریکی را اصلاح کنیم .
ما یک خط تلفن اختصاصی  داریم که ۲۴ ساعت شبانه‌روز فعال است که به این معنی است که این کمک فوری برای تعیین و رفع مشکل موجود است . اگر یک مهندس خدمات در محل مورد نیاز است ، تلاش می‌کنیم تا هر چه سریع‌تر یک مهندس از یکی از مراکز خدمات خود دریافت کنید.

(تعمیر و نگهداری)

به طور ایده‌آل یک سیستم در طول عمر خود با خطاهایی مواجه میگردد . برای به حداکثر رساندن احتمال این خطاها , ما طیف گسترده‌ای از قراردادهای نگهداری پیشگیرانه را ارائه می‌کنیم .
پس از نصب یک سیستم ، ما یک حسابرسی کامل از خط فرآیند انجام خواهیم داد و یک بسته خدماتی مناسب را پیشنهاد می‌کنیم تا متناسب با خط فرآیند باشد . تیم ماهر ما از مهندسان تعمیر و نگهداری برای انجام برنامه‌های نگهداری پیشگیرانه جهت به حداکثر رساندن ایرادات عملکرد خط و بهبود عملکرد تجهیزات و تشخیص هر گونه مسایل مکانیکی و الکتریکی آینده ،ارائه خواهیم کرد

(به روز رسانی فنی)

ما درک می‌کنیم که تولید نیاز به تغییر دارد و با تغییر , نیاز ها شکل می‌گیرد . ما همکاری نزدیکی با مشتریان داریم تا بتوانیم یک جایگزین موثر و مبتکرانه برای یک سیستم جدید بسازیم . خدمات مدرن‌سازی ما شامل تجزیه و تحلیل فرآیند عمیق در مورد نیاز تولید جدید شما با در نظر گرفتن نرم‌افزار , کنترل و یا مکانیسم‌های مکانیکی است . این راه‌حل می‌تواند از جایگزینی مدول فردی  و نرم‌افزاری برای تطبیق فرآیندهای جدید یا افزونه گسترده به سیستم موجود فاصله بگیرد . فلسفه طراحی ما از این فرایند , در نظر گرفتن یک رویکرد پیمانه‌ای با این طرز تفکر است که راه‌حل ها می‌توانند سازگار با کسب‌وکار در حال رشد شما باشد .

(پشتیبانی مشتریان دور دست)

در اینجا ما توانایی برقراری ارتباط با اینترنت با استفاده از مسیریاب‌های قوی را داریم که یک اتصال امن از طریق راه‌حل‌های برنامه‌ریزی‌شده را فراهم می‌کنند . این رویکرد به همراه نرم‌افزار هوشمند به ما این امکان را می‌دهد که یک اتصال غیر عادی بین کامپیوترها و خط تولید شما فراهم کنیم که اجازه می‌دهد اتصال داده در یک مرورگر وب به نمایش گذاشته شود . این می‌تواند با استفاده از افزودن سخت‌افزار  و امکان نظارت ، پیدا کردن خطا و اصلاح از ساختمان استراکچر را بیشتر افزایش دهد . این رویکرد از راه دور به شما این امکان را می‌دهد که پاسخ سریع به سیستم خود برای صرفه‌جویی در ساعات استراحت برای مشتری خود داشته باشید .

(قطعات یدکی)

همه تجهیزات مکانیکی به قطعات مصرفی نیاز دارند که دوباره جایگزین شوند . پس از نصب تجهیزات ما ، یک فهرست کامل از قطعات یدکی توصیه‌شده توسط ما ارسال خواهد شد تا آن‌ها در جدول فنی نگهداری شود و  زمانی که محصول به مشکل می‌خورند درخواست داده شود . در صورتی که مشتریان ما بخش‌های نگهداری ایمن داشته باشند ، خدماتی در اختیار آنان میگذاریم تا اجزای یدکی اصلی را در انبار ما خرید و ذخیره کنند .
بسیاری از درایور ها ؛یاتاقان وبلت ها  که ما استفاده می‌کنیم در بسیاری از سیستم‌های ما رایج است و بنابراین ما یک انبار قطعات یدکی را در محل خود حمل می‌کنیم . این به ما این امکان را می‌دهد که مستقیما ً به مشتریان خود خدمات دهیم

فهرست