قطعات نوار نقاله

تامین الواتور (نوار نقاله) و قطعات نوار نقاله که به آن کانوایر نیز گفته می شود، مانند شاسی فلزی، لاستیک، غلتک، رولیک تغییر مسیر دهنده، رولیک نگهدارنده لاستیک، رولیک بالایی، لاستیک، الکتروموتور، دنده و زنجیر انتقالی، رولیک انتقالی (چرخ دنده)، شاسی و رولیک پایینی، از دیرباز در کشور ما نیز مورد استفاده های متفاوت قرار می گرفته است . اما در کمال تاسف، الواتور(نوار نقاله) ها و قطعات نوار نقاله ، تا چندی قبل از جمله ی بیشترین موارد وارداتی کشور بودند . اما همت دانشمندان، متخصصان و کارشناسان جوان و نخبه ی کشور مان چندی است که تا حدود بسیار زیادی ، کشور را در این زمینه تا حدود زیادی خود کفا نموده است .

شاسی نوار نقاله یا سازه کانوایر تسمه ایی یکی از پر کاربردترین قطعات نوار نقاله می باشد که به دلیل استقامت مناسب و ظاهری قابل قبول در کلیه صنایع به صورت انبوه استفاده می گردد. نوار نقاله با شاسی پروفیل به دلیل سبک بودن سازه کانوایر تسمه ایی امکان استفاده در نوار نقاله های سیار و یا کانوایر پرتابل را دارد.نوار نقاله با شاسی های پروفیلی را می توان برای ابعاد مختلف استاندارد و غیر استاندارد طراحی و تولید نمود .

شاسی نوار نقاله یا سازه اصلی نوارنقاله معمولا با یکی از قاطع فولادی یا آلیاژی ساخته می شود که بیشترین کاربرد آنها با عنوان نوار نقاله باشاسی لوله ، نوار نقاله با شاسی پروفیل ، نوار نقاله با شاسی ناودانی و نوار نقاله با شاسی تیرآهن شناخته می شود.
خرید نوار نقاله با شاسی ناودانی نیازمند اطلاع از ظرفیت مورد نیاز انتقال مواد و شرایط محیطی نصب سازه نوار نقاله می باشد . شاسی نوار نقاله با مقطع ناودانی دارای استحکام بسیار بالایی می باشد و برای انتقال مواد و استفاده در تجهیزات انتقال مواد به خصوص نوار نقاله و بلت کانوایر ها بسیار مناسب می باشد.

نوار نقاله چیست و تولید قطعات نوار نقاله تا چه حد اهمیت دارد؟

همه ما هر روزه با انواع نوار نقاله یا کانوایر ها برخورد داریم؛ چه در فروشگاه های زنجیره ای در صندوق داری، در دستگاه های ورزشی مانند تردمیل ها، چه در فرودگاه ها و بازرسی های فیزیکی گیت ها و چه در ابعاد صنعتی ، که شاید زیاد به چشم ما نخورده باشد ، مانند انواع نوار نقاله های صنعتی بزرگ در معادن و دیگر صنایع و خدمات .

تولید قطعات نوار نقاله ، با توجه به اینکه نوارهای نقاله مانند هر نوع وسیله ی لجستیکی و حمل و بارگیری دیگری، دارای استهلاک خاص خود هستند،

به همین دلیل قطعات نوار نقاله ، برای اجرای تعمیرات و بر حسب ضرورت تعویض برخی از اجزاء این سیستم، از اهمیتی بسیار زیاد برخوردار است . چرا که در فضای اقتصادی و تحریمی امروز ، نه تنها تهیه ی این گونه اجزا و قطعات نوار نقاله ، به کاری بسیار سخت بدل شده است ، بلکه در نهایت هم اگر این قطعات را بتوان وارد نمود، نمونه های نازل و کم کیفیت ، به دست مصرف کننده خواهد رسید .

نوار های نقاله ، و قطعات نوار نقاله در بیش از هشتاد سال پیش ، یکی از مهم ترین سیستم های حمل و جا به جایی در کارخانجات صنعتی بوده است . به عنوان مثال در کارخانه های سیمان، این نوار نقاله ها هستند که کیسه ها را تا محل دپو و حمل جابه جا می نمایند و خصوصا در معادن ، این نوار نقاله ها هستند که انواع مواد معدنی مانند زغال سنگ، را از تونل های گاها بسیار طولانی و غیر قابل دسترس خارج می کنند و به محل انبار این مواد ، می رسانند .ش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست